Description
Power Card Rugged NO 200kW 525-690V
| Gross weight | 2 kg |
| Net weight | 2 kg |
| Volume | 0.147 hl |
| Gross weight | 2 kg |
| Net weight | 2 kg |
| Volume | 0.147 hl |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP |








Reviews
There are no reviews yet.