Description
AF-6h, Gate Drive Card 110-315kW 460V,LD
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Gatedrive card |
| Printed Circuit Assemblies | Gatedrive card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N132 T4N110 T4N200 |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N132 T4N110 T4N200 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T5N90K T5N232 T5N200 T5N165 T5N132 T5N110 T5N250 T5N262 T5N160 |
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T5N90K T5N232 T5N200 T5N165 T5N132 T5N110 T5N250 T5N262 T5N160 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N160 T4N250 T4N110 T4N132 T4N200 |








Reviews
There are no reviews yet.